Czy kiedykolwiek zadałeś sobie pytanie, dlaczego nie osiągasz swoich celów zawodowo, lub jako przedsiębiorca, ponieważ marnujesz czas w najgorszy sposób i nie zdajesz sobie sprawy, że to uniemożliwia ci postęp we wszystkich dziedzinach życia. Czasami mówimy: „nie mam czasu”, „nie mam wystarczająco dużo czasu w ciągu dnia”, „dzień powinien mieć 30 godzin”. Ale po co ci tyle czasu? W końcu marnujesz go na nieistotne rzeczy. Dzielimy się z Tobą 6 najgorszymi sposobami na marnowanie czasu.

Naprawa czegoś we własnym zakresie

Nawet jeśli masz niezbędną wiedzę, to szkoda czasu na próby naprawy zepsutego urządzenia, tym bardziej jeśli masz tylko trochę wiedzy. Co jeśli spróbujesz naprawić urządzenie i tylko pogorszysz sprawę, a wtedy będziesz musiał zapłacić więcej za naprawę, a dodatkowo zmarnujesz swój czas.

Brak automatyzacji płatności

Dzieje się tak za każdym razem, gdy otrzymujesz rachunek, włączasz komputer i odwiedzasz stronę internetową swojego banku, aby go zapłacić, lub co gorsza, idziesz w tym celu do banku. Wyobraź sobie, jaka jest to strata czasu, kiedy powinieneś mieć to wszystko zautomatyzowane. Dzisiejsza bankowość pozwala na to bez żadnego problemu

Podążanie za modą

Dla beztroskiego młodego człowieka jest w porządku podążać za modami, nawet tymi absurdalnymi, ale przedsiębiorca, lub człowiek sukcesu nie może sobie pozwolić na podążanie za tym, bo to strata czasu. Musisz się skupić na swoich celach.

Sprawdzanie co chwilę telefonu komórkowego

Złym nawykiem, który wyrobiliśmy sobie w ciągu ostatnich kilku lat jest spoglądanie na telefon komórkowy co dwie minuty, tak jakbyśmy mieli pilne sprawy, przez które stracimy miliony złotych, jeśli ich nie zauważymy. Większość z wiadomości pojawiających się w powiadomieniach prawdopodobnie nie jest ważna, a nawet może być bezużyteczna. Jesteś ciekaw, jak wiele czasu statystycznie spędza się przed ekranem telefonu? Zachęcamy do zapoznania się z danymi w tym linku.

Brak utrzymywania porządku

Ważne jest, aby zachować porządek, umieścić dokumenty lub narzędzia pracy w odpowiednich miejscach i być gotowym do natychmiastowego ich znalezienia, aby nie tracić czasu na szukanie tego dokumentu, który był pilnie potrzebny.

Telefon komórkowy w łazience

Kolejnym złym nawykiem jest spędzanie dużej ilości czasu w łazience, ale nie dlatego, że mamy potrzebę, ale dlatego, że „korzystamy” z łazienki również sprawdzając telefon komórkowy, czyli marnując czas, bo nie sprawdzamy czegoś ważnego, tylko sprawdzamy niepotrzebne wiadomości, filmiki z dowcipami, zdjęcia itd.