Myślenie, a przynajmniej prawidłowe myślenie, zależy od pytań, które sobie zadajemy. Złe pytania równa się złe odpowiedzi. Kiedy jednak zadajemy właściwe pytania, zaskoczy nas to, jakie odpowiedzi uzyskamy.

Ale czasami spędzamy życie szukając odpowiedzi, kiedy tak naprawdę powinniśmy zatrzymać się i zastanowić głębiej. W ten sposób, jeśli zadamy właściwe pytania, nasz mózg pomoże nam znaleźć to, czego szukamy. Z tego powodu niniejszy artykuł nie próbuje znaleźć rozwiązania dla żadnego konkretnego problemu, lecz raczej próbuje zadać kilka pytań, które można wykorzystać do refleksji, aby następnie spróbować na nie odpowiedzieć. Z tego ćwiczenia, jeśli zrobisz to z całkowitą uczciwością, uzyskasz dla siebie bardzo cenne informacje.

Czym jest wewnętrzna wolność?

W ciągu całego mojego życia moje uczucia dotyczące tego, co wydaje mi się, że wiem, różnią się diametralnie. Czasami mam wrażenie, że znam się na kilku rzeczach, że opanowałem pewne aspekty życia. A innym razem czuję, że nic nie wiem i jestem po prostu pełny wątpliwości. Mając to na uwadze, celem jest, abyś zastanowił się nad niektórymi aspektami, które mogą służyć jako kompas i skierują swoją uwagę na to, co jest ważne. Skuteczność tego narzędzia polega na uczciwości twoich odpowiedzi.

Odpowiedz szczerze na te pytania.

Jaki jest twój priorytetowy cel obecnie w życiu?
Co chcesz zmienić w swoim życiu?
Co robisz, żeby to osiągnąć?
Co trzeba poprawić?
Co byś powiedział dobremu przyjacielowi w twojej sytuacji?
Gdybyś miał połowę czasu na wykonanie swojej pracy, jakie zadania wyeliminowałbyś całkowicie?
Co trzeba robić więcej, a co mniej?
Jak możesz bardziej lubić robić to, co robisz?