Prawda jest taka, że zbyt często czujemy, że czegoś nam brakuje w naszych związkach, a uczucie to pojawia się, gdy nasze wzajemne potrzeby nie są zaspokajane. Pierwszym problemem jest oczywiście słaba komunikacja lub jej całkowity brak. Gdybyśmy mogli komunikować się nieco lepiej i głębiej zrozumieć siebie nawzajem, moglibyśmy w końcu stać się bardziej szczęśliwi w związku. I co najważniejsze, moglibyśmy wyrwać się z obecnej spirali prób i błędów w relacjach.

Czego potrzebują kobiety?

1. Uczucia zrozumienia.

Prawdopodobnie jedną z najważniejszych potrzeb kobiety jest poczucie zrozumienia. Kiedy mówimy o zrozumieniu, nie mówimy o zrozumieniu intelektualnym, ale przede wszystkim o zrozumieniu emocjonalnym. Zrozumienie, jak się czuje, czego chce i ceni najbardziej, o co się martwi, czego się boi i co sprawia, że cierpi. Zdolność do zrozumienia swojego wewnętrznego świata i swoich emocji, do słuchania, jest jedną z największych potrzeb, które przejawia zdecydowana większość kobiet. Chociaż w rzeczywistości wszyscy musimy czuć się zrozumiani, potrzeba ta wzrasta i jest większa u kobiet niż u mężczyzn.

2. Czuć się kochanym.

Czego chcą kobiety? Bez wątpienia, aby poczuć, że są naprawdę ważne w życiu człowieka, który im towarzyszy; że ona jest priorytetem w ich życiu. Nie jest to kaprys, ale konieczność, która potwierdza ich bezpieczeństwo w relacjach. Kiedy kobieta nie czuje się wystarczająco kochana, wszystko staje się zimne i odległe. Kiedy kogoś kochasz, to dlatego, że też go podziwiasz i szanujesz. Kobieta potrzebuje tego potwierdzenia, że czuje się kochana i ceniona, i to nie tylko słowem, ale i czynem.

3 Kobieta musi wiedzieć, że może na ciebie liczyć, czuć się bezpiecznie.

Kobieta chce wiedzieć, że może na ciebie liczyć, że będziesz tam, kiedy cię naprawdę potrzebuje, że staniesz na wysokości zadania, kiedy cię potrzebuje. Posiadanie mężczyzny, którego szanuje i podziwia, a mimo to wyraźnie wiedząc, że potrafi o siebie doskonale zadbać samemu. Czego chcą kobiety? Mieć partnera, który sprawi, że poczują się bezpiecznie, szanowane i chronione. Żeby mieć kogoś, komu naprawdę można ufać pod każdym względem.
Związek powinien być oazą, bezpiecznym i spokojnym miejscem, do którego można wrócić. Jest to stworzenie tej bezpiecznej i pełnej zaufania przestrzeni, która generuje spokój umysłu i całkowitą otwartość, wyższy poziom relacji osobistych, seksualnych i emocjonalnych.